Muuga sadam

Muuga sadam on Eesti kõige suurem süvaveesadam, mis tänu sügavusele ja kaasaegsetele terminalidele on üks populaarsemaid sadamaid Euroopas. Muuga sadama akvatooriumi sügavus ulatub 18 meetrini, mis võimaldab teenindada kõiki Taani väina läbivaid laevu.

pilt_304.jpg

081120_muuga_container

Muuga sadama konteineri terminal

Muuga sadama mitmefunktsiooniline konteineriterminal kasutab laevade teenindamiseks kolme universaalset kombineeritud sadamakaid Ro-Ro ja Lo-Lo, mõlemad 200 m pikkused ja 12,5 m sügavused ning on varustatud statsionaarsete tõste ja laadimisrampidega, sõidutee laius on 25 m ja 30 m, kõrgus veepinnast alates 1,7 m kuni 3,0 m. Muuga sadama terminal võib teenindada laevu-konteinerveoseid mahtuvusega kuni 4000 TEU ja laadimistööde intensiivsusega kuni 50-55 konteinerit tunnis.

Paldiski sadam

Paldiski Lõunasadam on suure potentsiaaliga regionaalsadam, mille põhitegevus on suunatud Eesti import- ja eksportveoste teenindamisele, aga samuti transiitveoste teenindamisele.

pilt_205.jpg

888806.jpg

Tallinn

Tallinn, Eesti pealinn asub Põhja-Euroopas, Balti regiooni kirdeosas. Tallinn on ka Eesti kõige suurem linn, mis on ühtlasi suuruselt enam-vähem võrdne Soome pealinna Helsingiga.

Eesti